Uprawnienia:
UPRAWNIENIA BUDOWLANE do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń.
Wykształcenie:
Inżynier Budownictwa – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny kierunek KBI
Magister Ekonomii - Akademia Rolnicza w Szczecinie, Wydział Ekonomiki i Organizacji Gospodarki Żywnościowej – specjalizacja gospodarka nieruchomościami.
Technik Telekomunikacji - Zespół Szkół Łączności w Szczecinie.
Praktyka zawodowa:
Od 01.11.2021 – Starszy inspektor nadzoru inwestorskiego w Urzędzie Miasta i Gminy Węgorzyno.
Od 01.06.2021r. – Własna działalność gospodarcza - Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru inwestorskiego, Usługi inżynierskie.
Od 02.11.2017- 31.10.2021 – Kierownik Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Komunalnej w Urzędzie Miasta i Gminy Węgorzyno.
Od 01.03.2013 - 02.11.2017 – Koordynator ds. budownictwa, inwestycji, zamówień publicznych w Urzędzie Miasta i Gminy Węgorzyno – do moich obowiązków należy min.:
- analiza racjonalności inwestycji
- wybór wykonawcy dokumentacji projektowej
- współpraca z projektantem na etapie tworzenia koncepcji oraz projektowania
- przeprowadzenie procedury wyboru wykonawcy zgodnie z Ustawą Zamówienia Publiczne
- nadzór nad przebiegiem inwestycji
- udział w odbiorach robót budowlanych
- rozliczenie inwestycji
Od 21.04.2007- 02.11.2017 – Inspektor ds. budownictwa, inwestycji, gospodarki komunalnej i zamówień publicznych w Gminie Osina,
Od 16.08.2006r do 21.04.2007 - Inspektor w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Budownictwo kubaturowe nowoczesne (pasywne, energooszczędne z wykorzystaniem źródeł energii odnawialnej (fotowoltaiki), z systemem ogrzewania energią elektryczną lub pompą ciepła, z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła) oraz tradycyjne.
Inspektor Nadzoru Inwestorskiego
Posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu inwestycji dla podmiotów publicznych, w tym z dofinansowaniem ze środków unijnych (m. in. RPO, PROW) oraz krajowych (m.in. Maluch+, FOGR, WFOŚiGW, KOWR, RFIL, Polski Ład). W tym czasie przeprowadziłem między innymi takie inwestycje jak budowa przedszkoli, oczyszczalni ścieków, świetlic wiejskich, stacji uzdatniania wody, budowle związane z gospodarką wodno-ściekową, drogi i wiele innych. Współpracuję z inspektorami branży sanitarnej, elektrycznej, drogowej oraz z projektantami tych branż, dlatego mogę zaoferować kompleksowy nadzór nad każdą inwestycją.
Wykonuję także, ekspertyzy i oceny techniczne budynków, kontrole techniczne obiektów budowlanych roczne i 5-letnie, Świadectwa Charakterystyki Energetycznej, Adaptacje projektów.
Kontakt:
mgr inż. Tomasz Trykacz
kom. 509-577-677
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nowogard
Kontakt:
mgr inż. Tomasz Trykacz
kom. 509-577-677
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 857-169-79-26
REGON 388911488
Budownictwo kubaturowe nowoczesne (pasywne, energooszczędne z wykorzystaniem źródeł energii odnawialnej (fotowoltaiki), z systemem ogrzewania energią elektryczną lub pompą ciepła, z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła) oraz tradycyjne. Zakres obowiązków zgodnie z art. 22 Prawa Budowlanego. Stały kontakt z inwestorem na każdym etapie budowy, chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem.
Inspektor Nadzoru Inwestorskiego
Posiadam wieloletnie doświadczenie (od 2007 roku) w prowadzeniu inwestycji dla podmiotów publicznych z dofinansowaniem ze środków unijnych (m. in. RPO, PROW) oraz krajowych (m.in. Maluch+, FOGR, WFOŚiGW, KOWR, RFIL).
Art. 25 [Obowiązki inspektora nadzoru] Do podstawowych obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego należy:
Kontrola stanu technicznego budynków (roczne i pięcioletnie)
Art. 61 [Zasady prawidłowego użytkowania] Właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany:
1) utrzymywać i użytkować obiekt zgodnie z zasadami, o których mowa w art. 5 ust. 2;
2) zapewnić, dochowując należytej staranności, bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych odziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury, takich jak: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, pożary lub powodzie, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.
Art. 62 [Rozwinięcie]
- Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli:
1) okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego:
- a) elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu,
- b) instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska,
- c) instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych);
2) okresowej, co najmniej raz na 5 lat, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego, estetyki obiektu budowlanego oraz jego otoczenia; kontrolą tą powinno być objęte również badanie instalacji elektrycznej i piorunochronnej w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów;
3) okresowej w zakresie, o którym mowa w pkt 1, co najmniej dwa razy w roku, w terminach do 31 maja oraz do 30 listopada, w przypadku budynków o powierzchni zabudowy przekraczającej 2000 m2 oraz innych obiektów budowlanych o powierzchni dachu przekraczającej 1000 m2; osoba dokonująca kontroli jest obowiązana bezzwłocznie na piśmie zawiadomić organ nadzoru budowlanego o przeprowadzonej kontroli;
4) bezpiecznego użytkowania obiektu każdorazowo w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 61 pkt 2;
4a) w przypadku zgłoszenia przez osoby zamieszkujące lokal mieszkalny znajdujący się w obiekcie budowlanym o dokonaniu nieuzasadnionych względami technicznymi lub użytkowymi ingerencji lub naruszeń, powodujących, że nie są spełnione warunki określone w art. 5 ust. 2.
5)(uchylony)
6)(uchylony)
1a. W trakcie kontroli, o której mowa w ust. 1, należy dokonać sprawdzenia wykonania zaleceń z poprzedniej kontroli.
1b.(uchylony)
- Obowiązek kontroli, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a, nie obejmuje właścicieli i zarządców:
1) budynków mieszkalnych jednorodzinnych;
2) obiektów budowlanych:
- a) budownictwa zagrodowego i letniskowego,
- b) wymienionych w 29 ust. 1 i 2, z wyłączeniem sieci gazowych;
2a. Kontrolę, o której mowa w ust. 1 pkt 4a, właściciel lub zarządca jest zobowiązany przeprowadzić w terminie 3 dni od otrzymania zgłoszenia.
- Organ nadzoru budowlanego - w razie stwierdzenia nieodpowiedniego stanu technicznego obiektu budowlanego lub jego części, mogącego spowodować zagrożenie: życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia bądź środowiska - nakazuje przeprowadzenie kontroli, o której mowa w ust. 1, a także może żądać przedstawienia ekspertyzy stanu technicznego obiektu lub jego części.
- Kontrole, o których mowa w ust. 1, z zastrzeżeniem ust. 5-6a, przeprowadzają osoby posiadające uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalności.
- Kontrole stanu technicznego instalacji elektrycznych, piorunochronnych i gazowych, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c i pkt 2, mogą przeprowadzać osoby posiadające kwalifikacje wymagane przy wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych i gazowych.
- Kontrolę stanu technicznego przewodów kominowych, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c, powinny przeprowadzać:
1) osoby posiadające kwalifikacje mistrza w rzemiośle kominiarskim - w odniesieniu do przewodów dymowych oraz grawitacyjnych przewodów spalinowych i wentylacyjnych;
2) osoby posiadające uprawnienia budowlane odpowiedniej specjalności - w odniesieniu do przewodów kominowych, o których mowa w pkt 1, oraz do kominów przemysłowych, kominów wolno stojących oraz kominów lub przewodów kominowych, w których ciąg kominowy jest wymuszony pracą urządzeń mechanicznych.
6a. Kontrolę stanu technicznego i stanu bezpieczeństwa budowli piętrzących mogą przeprowadzać także upoważnieni pracownicy państwowej służby do spraw bezpieczeństwa budowli piętrzących.
- Szczegółowy zakres kontroli niektórych budowli oraz obowiązek przeprowadzania ich częściej, niż zostało to ustalone w ust. 1, może być określony w rozporządzeniu, o którym mowa w art. 7 ust. 3 pkt 2.
Kontakt:
mgr inż. Tomasz Trykacz
kom. 509-577-677
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nowogard